top of page

НОВИНИ І ПОДІЇ

Районний конкурс учнівських електронних презентацій

«Я – Громадянин» 2015 рік

      28 квітня 2015 року на базі РМЦ відбувся районний конкурс учнівських електронних презентацій «Я – Громадянин».Представлено 15 робіт. 

      Сайчук Тарас, учень 7 класу у свої презентації «Я – українець. До глибин родоводу», використав чудові вірші поетів про Україну. Юний хлопчина поставив просте питання: чому ж українці такий особливий народ, чому настільки нерозривна нитка єднання з рідною землею де б не був і жив українець, яку співочу душу викохують м’ята і чебрець, біла хатинка з мальвами, спів солов’я на калині і шепіт джерельної води під вербою у лузі? «Ми діти однієї матері – України! - говорить Тарас, - і доки є пам'ять, доти й будемо знати, що ми – українці!».

      Відеопрезентацію «Повертайтеся живими!!! Героям слава!» представила учениця 11 класу Несолонської ЗОШ І-ІІІ ступенів Корнійчук Дарія, в якій показала своїх односельців - молодих хлопців, які ще вчора сиділи за шкільними партами і весело проводили час у колі друзів, а сьогодні тримають в руках автомат, захищаючи рідну землю. Емоційно сильна робота, що викликає щем і тривогу у серці за життя всіх, хто стримує агресора на сході України, посилює бажання єднатися і стати сильнішими, щоб перемагати.

       Учениця 6 класу Суслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Правдива Тамара представила яскраву, патріотичну презентацію «Дружна родина – міцна країна», лейтмотивом якої став вислів-настанова «Твори добро, шануй родину, люби, оберігай чудову Україну!».

      «Мій ідеал патріота – мій тато!» - з гордістю говорить Петров Максим учень 10 класу Жолобненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, адже батько нещодавно повернувся з зони АТО, де  захищав нашу Україну, свою родину і всіх кого знає і любить від російської агресії.

       Супрунчук Олег, учень 9 класу Городницької ЗОШ І-ІІІ ступенів розповів про долю молодих людей селища Городниця, які були вивезені в Німеччину в роки великої Вітчизняної війни і яких називали остарбайтерами. «Остарбайтер» (робітник зі сходу) – визначення, прийняте в Третьому Рейху, яким називали людей, вивезених із країн Східної Європи з метою використання безкоштовної або низькооплачуваної робочої сили. Таку долю розділила з багатьма городничанами і бабуся Олега, Степанюк Ганна Федорівна.

     Учениця 9 класу Орепівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ювко Вікторія в презентації «Сім духовних святинь малої батьківщини» розповіла про святині свого рідного краю – Орепівщини, до яких віднесла: Свято-Хресто-Воздвиженський Храм, Орепівську ЗОШ І-ІІІ ступенів як храм науки, Будинок культури – мистецький храм, Музей бойової і трудової слави – храм історії народу, пам’ятники і пам’ятні знаки односельцям, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни – храм пошани до Героїв, храм сімейного вогнища кожної оселі й «джерельної водиці є ще Храм…»

     Проблема забруднення навколишнього середовища продуктами життєдіяльності людини дуже актуальна сьогодні і в презентації «Екологічні проблеми України» учнів 10 класу Чижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тимощук Крістіни і Процюк Яни були висвітлені проблеми забруднення повітря, води, грунтів України.

    Презентацію «Герої не вмирають» Степанюк Анни учениці 10 класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів присвячено Дню Героїв (23 травня) - це день пам’яті українців, які присвятили своє життя служінню українській нації, хто боронив Україну до останнього подиху.  Це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — і Анна розповіла про борців за волю України: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН, а також про героїв наших днів, тих хто бореться за Україну в зоні АТО.

     В презентації «Моя маленька Батьківщина – Івашківка» Савіцька Вікторія, учениця 9 класу Івашківської ЗОШ І-ІІ ступенів розповіла про історію свого рідного села та людей, які творили цю історію.

   Осадчук Марія, учениця 9 класу Курчицькогутянської ЗОШ І-ІІ ступенів у презентації «Петриківський розпис – дзеркало духовної єдності людини з природою» показала талановитість українського народу, його вміння захоплюватись красою рідного краю, переносити цю красу на полотно, глину, дерево і робити світ навколо ще кращим.

     В презентації «Моє майбутнє – це лише мій вибір» Семенюка Владислава, учня 10 класу Слободороманівської гімназії, проаналізовано ринок праці, описані професії, високий попит на які був і буде завжди, та професії, що з’явилися у 21 столітті – столітті нових технологій.

    Найактивніша учасниця конкурсу учениця 9 класу Малоцвілянської ЗОШ І-ІІ ступенів Савосіна Олена представила презентацію «У світі українського театру», в якій розповіла про театральне мистецтво, що бере початок з глибокої давнини: обрядові пісні, танці, ігри, скоморохи, перший в Україні стаціонарний театр у Львові, становлення сучасних українських театрів. Підсумком поданої інформації можуть бути такі  слова: «Мистецтву, що створюється на очах у глядачів, призначене довге життя».

     Своєрідною розповіддю-звітом про активну участь учнів школи в наданні благодійної допомоги воїнам, що перебувають в зоні АТО, стала презентація Семенюк Аліни, учениці 11 класу Новороманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Україна – єдина країна!».

      Про свій ідеал патріота у презентації «Рідна мати моя…» розповів Янчук Ігор, учень 8 класу Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Мама Ігоря –  співоча творча людина, учасниця народного гурту української пісні «Кришталеві дзвони», без яскравих виступів якого не обходиться жодне  свято у Новоград-Волинському районі.

         Про творчу людину нашого краю, яка входить в нашу повсякденність своїми чаруючими словами-откровеннями, словами-поезіями, словами- стражданнями за долю Батьківщини, поетесу Валентину Ксендзук розповіла у своїй презентації учениця 8 класу Колодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Романюк Діана.

Реалізація учнівського проекту "ПОДОРОЖУЄМО УКРАЇНОЮ"

     30 березня 2015 року на базі РМЦ проведено засідання районного шкільного парламенту (зібралося 17 лідерів навчальних закладів району), в рамках якого відбулося представлення матеріалів учнівського районного проекту «Подорожуємо Україною».

На засіданні обговорено проведення в навчальних закладах третього етапу обласного учнівського проекту «Крила захисту» - акції «Великодній подарунок для бійця». Було вирішено зібрану допомогу відсилати за можливості адресно бійцям АТО через місцевих волонтерів або привозити до методичного центру до 9 квітня.

По питанню організації і проведення патріотичного флешмобу думки присутніх розділились і поступили пропозиції про проведення даної акції окремо по школах і змонтувати відеофільм або підготуватись до проведення загально районного флешмобу  визначившись з датою.

 Учасниками засідання презентовано візитні картки 11 областей України:

  • Одеську область представляв учень 10 класу Суслівської ЗОШ І-ІІІ ст. Голуб Вадим,

  • Кіровоградську область - учениця 9 класу Слободороманівської гімназії Савіна Діана,

  • Луганську область – учениця 9 класу Івашківської ЗОШ І-ІІ ст. Костюченко Анастасія,

  • Чернівецьку область – учениця 10 класу Жолобненської ЗОШ І-ІІІ ст. Іванчук Аліна,

  • Львівську область - учениця 10 класу Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ст. Заїка Даша,

  • Житомирську область – учениця 9 класу Орепівської ЗОШ І-ІІІ ст. Горбаченко Тетяна,

  • Київську область – учениця 8 класу Тупалецької ЗОШ І-ІІ ст. Іванчук Крістіна,

  • Волинську область – учениця 9 класу Чижівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кондратюк Анастасія,

  • Вінницьку область – учениця 8 класу Новороманівської ЗОШ І-ІІІ ст. Роман Юлія,

  •  Хмельницьку область – учениця 10 класу Колодянської ЗОШ І-ІІІ ст. Пастухова Тетяна,

  • Донецьку область – учень 9 класу Городницької ЗОШ І-ІІІ ст. Супрунчук Олег,  

  • АР Крим  - учениця 7 класу Великогорбашівської ЗОШ І-ІІ ст. Денисюк Марина.

Учні відповідально підготувались віднеслись до проекту, віднайшли гарне текстово-інформаційне наповнення слайдів презентацій та яскраві, відповідні змісту, фото. У переважної більшості виступаючих витримано вимоги до представлення презентації: озвучені інформації доповнювали тези слайдів. 

bottom of page